Спутниковое Телевидение + Интернет весь мир у вас на экране       

   
Меню сайта
Новое на сайте
  • Новости
  • TV каналы
  • Статьи

Дополнительные сервисы



Главная » Статьи » Телекоммуникации, технологии » Коммуникации и связь

Система відеоспостереження у вас вдома на базі ПК

Кожен раз, коли вам дзвонять у двері, ви хочете знати, хто вас турбує. Можна по-старому питати 'хто там?', Можна просто подивитися у вічко. Але навіть погляд в дверне вічко не дасть вам повну картину, адже в цей вічко ви бачите тільки одну проекцію зображення, а це значить, що за широкими плечима вашого товариша, усміхненого вам в двері, можуть перебувати один-два сторонніх людини, яких ви не побачите в звичайний дверне вічко. Якщо така ситуація вам, не те щоб знайома, а просто може трапитися, вам вже буде потрібно отримувати зображення з іншої площини - бачити профіль стоїть до вас обличчям людини, ну або не обов'язково профіль: головне - бачити майданчик перед дверима під іншим кутом. І єдине можливе рішення тут - використання камер відеоспостереження.

Видеоглазок

Ускладнимо ситуацію і уявімо собі приватний будинок, будь то дача, котедж в місті або просто житловий будиночок. Тут простір, яке вам треба контролювати, багаторазово збільшується. Це не тільки вхідні двері, але і периметр навколо будинку, гараж, місце для парковки автомобіля, додаткові прибудови і т.д. Щоб одночасно спостерігати за всіма цими ділянками, доведеться або наймати сторожа, або сторожових собак, або ставити систему відеоспостереження.

Приватна автостоянка, під'їзди житлового будинку, автомобільний гараж у дворі, який видно тільки з балкона під жахливим кутом і ще десятки і сотні випадків, коли необхідно отримувати візуальну інформацію про обстановку. Адже бачити те, що відбувається, ще на стадії до того, як щось почне відбуватися - це можливість підготуватися і вжити необхідних заходів. Результатом прийняття цих заходів стане заощаджений час, гроші, здоров'я і, може бути, навіть життя.

Камера видеонаблюдения

Ще одна перевага систем відеоспостереження - це збір даних під час вашої відсутності. Система запише, хто до вас приходив або намагався прийти, поки вас не було вдома або на об'єкті, що охороняється. А це дуже значний плюс. Але повсюдного поширення систем відеоспостереження заважають усталені і принципи. Основний міф - це відсутність необхідності в подібних системах. Ну що тут сказати? Насильно нікого не змусиш піклуватися про свою безпеку. Людина повинна сама зрозуміти переваги відеоспостереження та контролю над своєю територією. Ще один міф в тому, що ці системи стоять надзвичайно дорого. А ось з цим твердженням ми і посперечаємось.

Системи відеоспостереження на базі персональних комп'ютерів.

На сьогоднішній день персональні комп'ютери можуть виконувати або контролювати будь-які завдання. І системи відеоспостереження, що виконувалися раніше на базі аналогових відеомагнітофонів, сьогодні можна будувати, використовуючи простий персональний комп'ютер. Звичайно ж, це не відноситься до банків і державних установ, які мають спеціальні вимоги з безпеки, які часто встановлюють спеціальне сертифіковане обладнання. У таких випадках, як правило, питання ціни обговорюється мало не в останню чергу.

Але для домашнього використання, для невеликих офісів або складів не обов'язково встановлювати охоронні системи в стоєчних корпусах, розраховані на обслуговування десятків камер стеження. Найчастіше для невеликих об'єктів досить встановлювати від однієї до восьми камер стеження, а обробка такої кількості камер - завдання, з якою може впоратися і сучасний комп'ютер.

Щоб краще зрозуміти, як працює проста охоронна система на базі персонального комп'ютера, давайте проведемо деякий абстрактне порівняння. Камери спостереження, аналогові чорно-білі або кольорові, виконують роль 'очей' вашого електронного охоронця. Не завжди чим більше камер, тим краще, адже в кінцевому підсумку за камерами спостерігає людина, чиє увагу не безмежне. До того ж збільшення числа камер стеження неодмінно призведе до подорожчання охоронної системи в цілому. Камери спостереження живляться від мережі, через блоки живлення. Камери можуть керувати за допомогою, але необхідність їх повороту не завжди виправдана вартістю обладнання, тому найчастіше камери встановлюються статично.

Кожна камера являє собою 'канал', передає на комп'ютер потік відео в форматі PAL з частотою 25 кадрів в секунду. Роздільна здатність камери вимірюється в телевізійних лініях (ТВЛ). Поширені камери з роздільною здатністю 300, 420, 570 і 600 твл. плюс камера характеризується таким параметром, як чутливість (вимірюється в люксах). Чим менше чутливість, тим менше навколишнього світу потрібно щоб камера давала досить помітну картинку. Відеочіпи, встановлені на платах, які керують камерами і обробляють прийняті з них дані, виробляють захоплення в дозволах 320x240, 352x288, 640x480 або 704x576 в залежності від моделі та налаштувань. Так як пропускна здатність кожного каналу відеоплати обмежена, то зазвичай запис ведеться з частотою від 10 до 30 кадрів в секунду, чого цілком достатньо для відеоспостереження.

Мозок системи - це комп'ютер, в нашому випадку - ПК на платформі IBM PC. Камери спостереження підключаються до спеціальних платам розширення, кожна з яких може контролювати кілька каналів. Комп'ютер, як універсальний пристрій, може записувати відео в різних форматах на різні носії з різними установками. При використанні додаткових пристроїв і спеціального програмного забезпечення комп'ютер зможе посилати сигнали тривоги на мобільний телефон або навіть транслювати відео через інтернет, щоб користувач перебуваючи в будь-якій точці світу, міг бачити, що відбувається в його будинку, гаражі або на складі.

Програмне забезпечення - дуже істотна частина охоронної системи, так як багато функцій реалізуються саме зарахунок ПО. В сучасних умовах програмне забезпечення здатне виконувати більшість функцій, доступних дорогим комплектів відоенаблюденія, таким як встановлено в банках і державних організаціях з обмеженим доступом. Програмне забезпечення має достатню гнучкість, щоб зберігати можливість модернізації і розширення охоронної системи.

Крім розглянутих частин охоронних систем, існують так же камери з вбудованими мікрофонами, кнопки дзвінка, електричні замки з програмним керуванням та ін. Використання цих компонентів обумовлюється умовами, які накладає об'єкт, що охороняється: чи треба спілкуватися з гостями через двері, чи треба відкривати двері віддалено і тому подібними. Ми ж не будемо зупинятися на приватних випадках і подивимося, що необхідно для того, щоб побудувати охоронну систему на базі персонального комп'ютера.

Який персональний комп'ютер вибрати?

Якого комп'ютера буде необхідно і достатньо для охоронної системи? Тут конфігурація залежить від того, чи буде охоронна система основним завданням комп'ютера або крім неї будуть використовуватися і інші додатки. Ніяких специфічних вимог до конфігурації охоронні системи не висувають. У найпростішому випадку вам буде потрібно комп'ютер з SVGA відкритий, що працює під управлінням сучасної операційної системи Windows (98 / ME / XP / 2000) з одним вільним PCI слотом для плати відеоспостереження. Ось від типу плати відеоспостереження і варто відштовхуватися при Розрахунок конфігурації ПК. Якщо ви плануєте використовувати плату, яка буде приймати сигнал від камер стеження і апаратно його кодувати в потрібний формат, щоб запис на жорсткому диску не займала багато місця, то нічого надприродного від комп'ютера не буде потрібно. Це може бути ПК на недорогих процесорах класу Celeron або Duron, а може бути і на більш серйозних Pentium 4 або Athlon XP. Головне, щоб на цьому комп'ютері працювала операційна система Windows. Вся робота зі стиснення відеопотоків буде виконуватися платою відеоспостереження на апаратному рівні, без витрачання ресурсів центрального процесора. Але якщо ви захочете використовувати рішення, що вимагають програмної компресії потоку, то тут вже готуйтеся до покупки сучасного комп'ютера більш високого рівня.

Потік даних від одного каналу не надто великий, тим більше, він компресує і записується як в форматі відео, так і окремими кадрами. Тобто, немає необхідності встановлювати на такий комп'ютер жорсткі диски з частотою обертання шпинделя 7200 оборотів в хвилину. Для таких ПК вистачить і 5400 оборотів. До оперативної пам'яті теж додаткові вимоги не пред'являються. Тут все на рівні, рекомендованому виробниками операційної системи. Залишається SVGA відеокарта, монітор і клавіатура з мишею. Тобто, при використанні апаратної плати відеоспостереження, можна легко використовувати ваш домашній комп'ютер, просто встановивши в нього цю плату, а можна зібрати ще один недорогий в корпусах ATX, MicroATX або навіть SFF (Barebone-комп'ютери) для економії місця і грошей.

Плати відеоспостереження

Як ви, напевно, вже зрозуміли, звичайний домашній комп'ютер відрізняється від комп'ютера охоронної системи лише програмним забезпеченням і платою відеоспостереження, до якої підключаються камери. Плати відеоспостереження, перш за все, характеризуються за кількістю каналів (числу підключаються камер стеження), оброблюваних платою. Так само має значення число звукових входів, тобто, скільки камер можуть транслювати звуковий супровід. Інші характеристики вже більш специфічні для кожної моделі. Це підтримувані дозволу, можливості зі стиснення відео, можливості по запису в різних форматах, реагування на подію і інші. Для того, щоб вам було зрозуміліше про те, що являють собою і що можуть плати відеоспостереження, розглянемо цифрову систему ВідеоБастіон EXP.

Плата ВідеоБастіон EXP призначена для побудови цифрових систем відеоспостереження на базі звичайного персонального комп'ютера платформи IBM PC. До кожної плати можна підключити до чотирьох кольорових або чорно-білих відеокамер, які працюють в системі PAL або NTSC. В один комп'ютер може бути встановлено до чотирьох плат ВідеоБастіон EXP, що дозволяє вести спостереження і обробляти зображення з 16 камер одночасно. Крім того, кожна плата ВідеоБастіон EXP має по два незалежних аудіо входу, тобто для трьох з чотирьох підключаються до плати камер відео ряд може бути записаний зі звуковим супроводом (два аудиовхода розміщені безпосередньо на видеоплате, і один - третій, через лінійний вхід звукової карти ПК).

Запис даних в системі ВідеоБастіон EXP може вестися на будь-які накопичувачі, які надаються операційною системою. Для кожного накопичувача є можливість вказати обсяг вільного місця, який повинен залишитися незаповненим. При повному заповненні накопичувачів запис даних на них можна продовжити, автоматично видаливши старі файли, або перервати зовсім, надавши можливість адміністратору системи зробити резервну копію архіву.

Розмір бази даних, необхідний для зберігання інформації, залежить в першу чергу від того, наскільки активні зміни в контрольованих відеокамерами зонах. Добовий архів, отриманий з однієї камери, спрямованої на безлюдну вулицю, порожнє приміщення офісу або коридор займе на жорсткому диску близько 30 мегабайт. У більш реальних умовах добовий архів з чотирьох камер займає приблизно 1 гігабайт дискового простору. Дані наведені для режиму записи двох кадрів в секунду з роздільною здатністю 352х288 пікселів в кольорі при рівні якості 14 (всього 16 рівнів установки якості). Також доступний режим запису при вирішенні 704х576 для відео камер системи PAL і 640х480 для NTSC.

Швидкість запису відео ряду обумовлюється кількістю камер, що підключаються до кожної платі. Для однієї і двох відеокамер, підключених до однієї платі, забезпечується швидкість запису по 25 кадр / сек на камеру. При чотирьох камерах кількість кадрів в секунду падає до 15 кадр / сек для кожної камери. Якщо камер три, то одна з них буде писатися зі швидкістю 25 кадр / сек, дві інші - по 15 кадр / сек. За рахунок апаратної реалізації алгоритму компресії SMICT робота в таких режимах можлива навіть на комп'ютерах з процесорами до 1 ГГц. У багатьох випадках немає необхідності записувати відео ряд з максимально доступною для системи швидкістю. Тому програми дозволяють знизити цю швидкість, наприклад, до 2-х кадрів в секунду. У той же час при подію в кадрі швидкість запису може бути збільшена до максимуму.

Запис даних в файл ведеться фрагментами по 100 кадрів. Якщо не вжити спеціальних заходів щодо захисту комп'ютера від перепадів напруги в мережі, то в результаті збою і перезавантаження операційної системи з записуваного відео ряду пропадуть максимум 100 останніх кадрів. Для захисту системи відео спостереження від зависань операційної системи, на платі ВідеоБастіон EXP передбачений вихід, який з'єднується з апаратним входом Reset на системній платі комп'ютера. Додаток можна налаштувати таким чином, щоб комп'ютер автоматично перевантажувався за складеним розкладом в зазначений час. Якщо додаток ВідеоБастіон EXP поставлено користувачем в режим автозавантаження, то після збою і перезапуску операційної системи все перервані процеси будуть відновлені і робота програми буде продовжена.

Файли з архіву можуть бути отримані з віддаленого комп'ютера через модем або по локальній комп'ютерній мережі по протоколу TCP / IP. На диску файли зберігаються в своєму власному форматі, можуть бути скопійовані засобами операційної системи і переглянуті тільки за допомогою рідних додатків. Тут же файли можна відредагувати, а так же роздрукувати на принтері окремі кадри. Якщо система перебувала в режимі безперервного запису, то при виявленні руху в кадрі швидкість запису в кадрах в секунду може бути збільшена до заданого рівня (якщо дозволяють можливості системи). За фактом події система може:

  • приступити до запису відеофайлу;
  • почати видавати звуковий сигнал;
  • робити окремі знімки в форматі * .BMP, які не містять слідів компресії, властивих стисненим відео даними;
  • оповістити віддалений комп'ютер через модем або по локальній мережі по протоколу TCP / IP.

Для наочності в системі можна завести малюнок із зображенням плану контрольованої території і розташувати на ньому іконки, відповідні відеокамер, які будуть сигналізувати про настання подій. Детектор руху може бути включений або вимкнений відповідно до заданого для кожної камери розкладом.

Для кожної камери окремо можна ввести ім'я, задати ступінь компресії, а отже якість, з яким буде записано відео, а так само встановити параметри детектора руху. Детектор руху має дві настройки: чутливість і кількість послідовних кадрів, в яких повинні відбутися зміни, які будуть зафіксовані як подія. Параметр 'чутливість' детектора руху відповідає так само за те, якого порядку зміни в кадрі вважати істотними для запису їх на диск. Таким чином, можна перешкодити записи і збереженню в файлі різного роду шумів і наведень, які не є інформаційними і погано піддаються компресії.

Система ВідеоБастіон EXP дозволяє по локальній мережі або через модем отримати доступ до баз даних і камерам відеоспостереження, встановленими на віддалених комп'ютерах. Для роботи по локальній мережі, на будь-якому з комп'ютерів, підключених до мережі, встановлюється додаток сервера. Запустивши це додаток, адміністратор повинен зареєструвати на ньому все комп'ютери зі встановленими в них платами відео спостереження та всіх користувачів, які матимуть до них доступ. З'єднавшись з сервером, віддалений користувач отримає список всіх комп'ютерів, що працюють в даний момент в системі ВідеоБастіон EXP, і зможе підключитися до будь-якого з них. Залежно від прав доступу користувач може отримати доступ до обраних камерам, файлам бази даних, до PTZ і управління настройками системи. Найбільш відомі системи відеоспостереження присутні тут поміж іншого електротехнічного устаткування.
За мережі передається тільки зображення. Звук можна прослухати, отримавши з архіву вже сформований файл.
Відео дані передаються по мережі в тому ж вигляді, в якому вони записуються в файл. Таким чином при розмірі кадру 352х288 в кольорі і частоті два кадри в секунду потік відеоданих в середньому буде становити 20-30 kbit / sec з однієї камери.
Плата ВідеоБастіон EXP поставляється в комплекті з єдиної інтегрованої програмної оболонкою, яка працює під управлінням операційних систем Windows2000 / XP.




Mirant.Kiev.ua
Категория: Коммуникации и связь | Добавил: wufer (28-05-2010)
Просмотров: 3024 | Рейтинг: 0.0/0
Коммуникации и связь [90]
Электроника и гаджеты [63]
Технологии и новинки [136]
Беспроводные сети [19]
Онлайн технологии [6]
Исследуйте мир современных технологий с помощью Онлайн технологии: ведущего ресурса, предоставляющего самые актуальные новости, глубокие обзоры и эксклюзивные материалы о последних тенденциях в IT, науке и инновациях. Узнайте о новейших разработках, откройте потенциал диджитализации и оставайтесь на передовой цифрового прогресса с нашими авторитетными экспертами
  • Комментарии
  • Комментарии

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Реклама

Статистика



Сейчас на сайте: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0