Спутниковое Телевидение + Интернет весь мир у вас на экране       

   
Меню сайта
Новое на сайте
  • Новости
  • TV каналы
  • Статьи

Дополнительные сервисы



Главная » Статьи » Системы контроля и охраны » Системы видеонаблюдения

Як вибрати камеру відеоспостереження?

Вибираємо камеру відеоспостереження: поради експертів

Ринок систем відеоспостереження пропонує широкий асортимент камер, в якому складно розібратися новачкові. Іноді досвідчений користувач робить замовлення, точно не знаючи, як вибрати камеру для відеоспостереження. В результаті замовник може отримати пристрій, який не відповідає його очікуванням. Щоб не довелося платити двічі, потрібно твердо знати, як вибрати камеру відеоспостереження. Саме цій темі і присвячений даний огляд.

Як вибрати камеру відеоспостереження? Типи і різновиди пристроїв

Вся лінійка пристроїв ділиться на наступні категорії:

  • аналогові;
  • цифрові камери.

Аналогові відеокамери

Дана категорія дуже обширна. Аналогові пристрої сьогодні вважаються застарілими, але все ж вони часто застосовуються при організації охоронного відеоспостереження.

Аналогові відеокамери можна розділити на 2 «епохи»:

  • застарілі: CIF, VGA, D1, 960H;
  • нові: AHD, HD-TVI, HD-CVI.

Старі аналогові пристрої вже практично не використовуються. Нове покоління цих пристроїв подарувало аналоговим приладам «друге дихання». Якість картинки аналогових камер, що працюють за стандартами AHD, HD-TVI, HD-CVI варто сьогодні практично нарівні з яскравістю і деталізацією, які дають цифрові пристрої.

У чому полягає основна відмінність аналогових пристроїв від цифрових?

Приладів аналогового типу доводиться два рази перетворювати сигнал. Перший раз - при передачі від самої відеокамери до відеореєстратора, другий раз сигнал перетворюється вже самим реєстратором. Все це позначається на часі трансляції та точності передачі сигналу.

Головним недоліком аналогових приладів є неможливість передачі сигналу на порівняно великі відстані. Вони добре передають сигнал тільки на дистанцію до 50-150 метрів. Обслуговувати подібними системами відеоспостереження хоча б середні по площі об'єкти вже не вийде.

Аналогові пристрої найчастіше використовуються при оснащенні невеликих охоронних постів. Девайси такого типу цілком можна задіяти при створенні охоронного комплексу на території будинку, невеликого магазину, офісу тощо.

Відносно переваг, аналогові системи відеоспостереження цінуються за несприйнятливість до вірусних і хакерських атак. Сигнал транслюється по самому звичайному коаксіальному кабелю. Крім того, вартість таких відеокамер найбільш доступна.

Цифрові камери для відеоспостереження

Найпоширеніша категорія. Зображення з таких пристроїв вважається найбільш якісним. Зрозуміло, разом з якістю зростає і вага потокового відео. Цифрове зображення часто вимагає від відеореєстратора жорсткого диска з великим об'ємом. Таку картинку складно передати по мережі інтернет через велику «ваги». Позбавлені цього недоліку IP-камери - цифрові пристрої, які здійснюють шифрування і стиснення сигналу. Тому при необхідності віддаленого контролю краще використовувати IP-відеоспостереження.

Найчастіше цифрові пристрої встановлюються на тих об'єктах, де найбільше уваги приділяється дрібним деталям. Це можуть бути особи відвідувачів, номерні знаки авто, номінал грошових банкнот та інше.

На основі цифрових пристроїв можна побудувати систему охорони будь-якого типу і масштабу. Їм під силу здійснювати відеоконтроль і в невеликому офісі, і на території великого підприємства або торгового центру.

Як вибрати IP-камеру для відеоспостереження?

Відеокамер IP-класу немає рівних при організації віддаленого відеоконтролю. Якщо велика частина цифрових камер для відеоспостереження вимагає наявності стаціонарного поста охорони, то IP-девайси мобільніші, автономні і практичні. Стислий і зашифроване відео легко транслюється по локальній і глобальній мережі.

Відеоспостереження на основі IP-пристроїв можна довірити охорону будь-яких об'єктів: від кімнат до складів, супермаркетів і адміністративних будівель.

Якщо ви замислюєтеся, як вибрати IP-камеру для системи відеоспостереження, зверніть увагу на тип харчування. Найбільшу популярність отримали відеокамери з PoE (Power of Ethernet). Це можливість харчування по кручений парі або оптоволокну. Якщо ви використовуєте IP-камери для відеоспостереження з PoE, у вас не виникне необхідності проводити додаткові кабелі і підключати пристрої до електромережі.

Зрозуміло, на створення професійної системи IP-відеоспостереження може знадобитися великий бюджет. Не потрібно забувати і про якість зображення: йому далеко до картинки, яку забезпечують інші типи цифрових камер для відеоспостереження. При стисненні відео та його подальшому шифруванні на зображенні можуть виникати різні «артефакти», що заважають нормальному огляду деталей. Також фахівці відзначають, що сигнал з IP-камер відеоспостереження (особливо у високій роздільній здатності) може транслюватися з невеликою затримкою.

Тепер поговоримо, як вибрати відеокамеру для системи відеоспостереження.

Які параметри варто врахувати?

Тип камери - це далеко не все, на що варто звернути увагу при покупці. Обов'язково потрібно врахувати:

  • Місце встановлення;
  • дозвіл картинки;
  • чутливість;

форм-фактор корпусу та ін.

Поговоримо про це більш детально.

Відеокамери можуть бути призначені для внутрішньої або зовнішньої установки. Пристрої зовнішнього типу мають підвищений клас захисту корпусу від пилу і вологи. Також такі камери відеоспостереження нерідко мають антивандальне виконання.
Відеокамери для внутрішньої установки полягають в корпус з лаконічним дизайном. Пристрої цього класу не рекомендується встановлювати на вулиці, де вони можуть зазнати впливу агресивного навколишнього середовища.
Вуличні моделі можна встановлювати всередині приміщень. Але такий крок буде нераціональний з фінансової сторони, так як ці камери відеоспостереження коштують дорожче внутрішніх.

Дозвіл відображає ступінь деталізації зображення. Чим вище дозвіл, тим на більш широкому екрані можна буде дивитися відео. Найбільшого поширення набули стандарти HD (1280 × 720) і Full HD (1920 × 1080).
Звичайно, далеко не у всіх випадках необхідно високу роздільну здатність. Наприклад, для організації віддаленого контролю перевагу слід віддавати відеокамер з невисокою роздільною здатністю. Пристрої подібного плану дають картинку, яка з легкістю транслюється у мережі мобільного зв'язку 3G, де діють високі обмеження за обсягом трафіку і швидкості передачі сигналу.
Між роздільною здатністю матриці і дозволом картинки є прямий взаємозв'язок. Для отримання зображення у форматі Full HD (1920 × 1080) потрібна відеокамера з матрицею від 2 Мп і вище. Для відображення відео в форматі HD (1280 × 720) потрібні прилади з матрицею не менше 0,9 Мп.

Ступінь чутливості визначає можливості відеокамери при вечірній зйомці. Пристрій з високим рівнем чутливості буде давати детальне і чітке зображення навіть у сутінках, при цьому інфрачервона підсвічування не буде задіяна.
Зйомки при недостатньому освітленні вимагають від камери відеоспостереження чутливості на рівні від 0,01 лк (люкс). Відеокамери просунутого класу мають чутливість 0,001 лк, що дозволяє їм знімати практично непроглядній вночі без переходу в чорно-білий режим (без включення ІК-підсвічування).

Корпус камери може бути циліндричним або купольним. У пристроях купольного типу об'єктив знаходиться за сферичним склом. У такому положенні вкрай складно визначити з боку, куди конкретно він спрямований. Купольні камери призначені для непомітного відеоконтролю і часто використовуються в магазинах і супермаркетах.
Циліндричні пристрої мають на своєму борту більш масивну, а значить і більш потужну оптику. Крім того, вони мають відлякує ефектом. Побачивши здалеку, що камера повернута в його сторону, злодій навряд чи зважиться на правопорушення.

У числі інших параметрів, які слід враховувати, знаходяться: тип об'єктива, тип харчування, метод з'єднання з реєстратором, наявність слота під карту пам'яті, тип матриці, матеріал виготовлення корпусу, спосіб фіксації на стіні або стелі та ін.
Зверніть увагу на об'єктив. Він може бути стаціонарним або знімним, з фіксованим або динамічним фокусною відстанню.
Для зйомки спільного плану бажано користуватися об'єктивом з невеликим фокусом, наприклад, 2,8 або 3,6 мм. Для зйомки же вхідних дверей або касової зони краще взяти камеру з фокусом побільше, від 6 мм і вище. Існують об'єктиви з регульованим фокусною відстанню, наприклад, 2,8-12 мм. Такий пристрій дозволить підлаштовувати фокус під кожну конкретно взяту ситуацію.




Mirant.Kiev.ua
Категория: Системы видеонаблюдения | Добавил: wufer (14-05-2019)
Просмотров: 2483 | Рейтинг: 0.0/0
Системы видеонаблюдения [3]
Статьи о вариантах наблюдения за охраняемым периметром и технологиях в этой сфере.
Охранные системы [6]
  • Комментарии
  • Комментарии

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Реклама

Статистика



Сейчас на сайте: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0