Спутниковое Телевидение + Интернет весь мир у вас на экране       

   
Меню сайта
Новое на сайте
  • Новости
  • TV каналы
  • Статьи

Дополнительные сервисы



Главная » Статьи » Телекоммуникации, технологии » Технологии и новинки

Огляд цифрових криптовалют: види криптовалют та платформ для їх придбання

Огляд цифрових криптовалют: види криптовалют та платформ для їх придбання


Сьогодні сфера цифрових активів розвивається швидше будь-якої іншої існуючої сфери, тому їй приділяється найбільше уваги. Майже кожного дня з'являються нові монети, нові проекти та нові платформи для торгівлі криптовалютою. Тому у нашій статті ми розповімо про існуючі види криптовалют та криптовалютних платформ, а також нові монети 2023 року.
 


Які існують види криптовалют?

Усі види криптовалют класифікують наступним чином:

  1. біткоіни;
  2. альткоіни;
  3. стейблкоіни;
  4. токени;
  5. DeFi-токени.

Кожна із цих видів є віртуальною валютою, яка існує лише в мережі. Від звичних для всіх грошей вона повністю відрізняється, адже це по суті складна цифрова одиниця, яка складається із криптокода та шифрування. Кожна така одиниця має унікальний криптокод.

Курс криптовалюти не встановлюється та не регулюється жодною офіційною фінансовою установою, а залежить від попиту користувачів. Тобто, чим більше інвестори купують криптовалюту, тим більше вона дорожчає і навпаки.

Нижче опишемо кожний вид криптовалюти більш детально.

Особливості біткоінів

Глобальна електронна платіжна система Біткоін з'явилася біля 15 років тому. В ній користувачі можуть переказувати один одному кошти особисто без залучення третіх сторін, наприклад, банків чи будь-яких інших фінансових організацій. Окрім такої конфіденційності користувачі отримують ще й інший ряд переваг, як маленькі комісії та висока швидкість переказів. 

Біткоіни є першими у світі криптовалютами та весь цей час залишаються найбільш популярними криптомонетами, тому у класифікації їм дають окреме місце, хоча за своїми функціями це ті ж альткоіни. Біткоін офіційно є ведучою віртуальною монетою за ринковою капіталізацію, займаючи біля 60% - 70% ринку криптовалют. 

Біткоіни задають темп на цьому ринку, включаючи збільшення чи зменшення курсу, а усі інші криптовалюти світу слідують ним. Тому не дивно, що після різкого падіння ціни Біткоіну інвестори інших монет будуть намагатися якомога швидше продати їх аби не втратити свої інвестиції.

Обираючи, в який актив вкласти свої кошти, якщо вже є інвестиції у нерухомість, золото і тд., користувачі дуже часто зупиняють свій вибір саме на біткоінах, які вважаються цифрово альтернативою популярним фізичним активам..

Особливості альткоінів

Усі криптовалюти, які були розроблені та запущені у користування після біткоінів називаються альткоінами. Частка такого виду криптовалют на ринку займає другу найбільшу частину після біткоінів - від 30%. Після появи біткоінів технічні спеціалісти усього світу почали намагатися відтворити свій варіант віртуальної валюти, яка стала б рівною або навіть кращою за біткоіни. І такі проекти, звичайно, що були. 

Сьогодні існує досить багато альтернативних платформ та монет з вищою швидкістю обробки транзакцій, з іще меншими комісіями за перекази та іншими перевагами. Проте біткоіни все рівно поки що залишаються найбільш популярними монетами, а таками їх роблять самі ж користувачі, адже вони самі регулюють вартість монети, тим самим впливаючи на її попит та, як наслідок, на популярність та ціну.

Гарним прикладом успішного проекту альтокінів є платформа Ethereum та криптовалюта ETH. За останньою версією, за секунду можлива кількість обробки транзакцій - 200 тис., що у десятки разів швидше за Біткоін. Також Ефіріум вважається першим програмованим блокчейном у світі. Це дає можливість розробникам створювати смарт-контракти та DApps (децентралізовані додатки). 

Використовуючи технологію розподільчого реєстру альткоіни працюють на своїх власних мережах. А найпопулярнішим на сьогодні видом такого розподільчого реєстру є технологія блокчейн. До речі, на базі одного блокчейну може працювати не лише один альткоін, а стільки, скільки може це дозволити функціонал конкретного блокчейну.

Особливості стейблкоінів

Стейблокіни - це вид криптовалюти, курс яких є залежним від певних одиниць, якими можуть бути, наприклад, фіати, товарні цінності або, навіть, інші ж види криптовалют. Такі одиниці потрібні для регулювання ціни стейблокоінів.

  • Найпопулярнішими видами фіатних валют, від яких залежить вартість криптомонет є USD та Euro.
  • Найпопулярнішими товарними цінностями на сьогодні вважаються золото та нафта.

Також є окремий вид стейблкоінів, які не мають прив'язки до будь-якого іншого активу. Їх регулювання відбувається шляхом спалювання монет або додаткової емісії. 

Великою перевагою таких криптомонет є низька волатильність, тобто їх курс не змінюється так різко та часто, як курс альткоінів та біткоінів. А недоліком є залежність від економічно-політичної ситуації в державах, тобто занадто сильна централізація. Хоча для любителів стейблкоінів такий недолік взагалі не проблема, а скоріш забезпечення надійності. 

Особливості токенів

Токени від звичних для користувач біткоінів та альткоінів відрізняється тим, що він не працює на технології блокчейн. Цей вид криптовалюти має дещо інше призначення: замінювати золото, нафту, цінні папери та інші фінансові активи у цифровому світі. Замість блокчейну використовується інша технологія, у якій також є інформація про те, чи володіє користувач тією чи іншою фінансовою одиницею завдяки токену, який є так званим цифровим знаком або цифровою розпискою, що підтверджує власність.

Токени керуються смарт-контрактами, але вони не можуть самостійно існувати, через що і розміщуються скажімо так над уже існуючою криптомережею. 

Усі токени ще мають свою класифікацію:

  • токени капіталу;
  • токени, які забезпечуються активами;
  • службові токени.

Особливості DeFi-токенів

DeFi - це децентралізовані фінанси. де розробники не мають доступу до активів користувачів. Такий вид криптовалюти почав не так давно привертати увагу інвесторів. Адже вони мають можливість повністю конфіденціально користуватися можливостями криптовсвіту та плюс до цього робити транзакцію прямо зі свого холодного гаманця.

У цифровому світі стався справжній бум, після такого як такі DeFi-платформи почали випускати власні токени, вартість яких менше, ніж за тиждень могла зрости у сотні або тисячі разів. Такі проекти існують і досі й вважаються дуже успішними, проте ризик того, що вони можуть неочікувано зникнути дуже високий.

Які існують види платформ для купівлі криптовалюти?

На сьогодні існують тисячі платформ для купівлі криптовалюти, адже вона з кожним днем стає все більш популярною. Проте всіх їх можна класифікувати за певними категоріями.

За доступністю для користувачів

За доступністю для користувачів існують 2 види платформ:

  • оффлайн платформи;
  • онлайн платформи.

Перші схожі на звичайні обмінники валют або невеликі банки, адже вони мають певні дні та години роботи, працівників та правила роботи. Другі ж існують лише в мережі та доступні для своїх клієнтів 24 години на добу. Між обома видами є одне спільне поняття - це криптовалюта, яка існує лише у мережі. Навіть офлайн структури не видають ніякі монети чи гроші при купівлі, хіба що чек, який підтверджує операцію користувача у мережі, яку за нього зробила ця оффлайн структура.

За способом управління

За способом управління платформи розділяють на:

  1. централізовані;
  2. децентралізовані.

Перші повністю підпорядковуються розробникам платформи. Вони встановлюють всі правила, слідкують за їх дотриманням та можуть вносити зміни. Окрім цього на платформі зберігається інформація про всі транзакції, за якими працівники компанії також слідкують, тому на таких сервісах зазвичай немає відмивання коштів та інших протизаконних дій. Другі ж є незалежними платформами, де інформацію про транзакції знає лише сам користувач, проте і за свою безпеку та безпеку своїх коштів відповідає він сам.

Прикладом перших платформ є такі відомі криптовалютні біржі, як WhiteBIT, Binance і тд., а прикладом других будь-які P2P-платформи або обмінні сервіси.

За видом

За видом платформи розділяють на:

  • криптовалютні біржі;
  • обмінники;
  • P2P-платформи;
  • термінали.

Кожен користувач в праві обрати той вид, який найбільше для нього зручний. Наприклад, найбільш універсальними вважаються криптобіржі, а новачкам краще за все обирати саме централізовані біржі криптовалют. P2P-платформи ж підійдуть для тих користувачів, які хочуть лишити суми та кількість своїх переказів у повній конфіденційності. 

Нові криптовалюти 2023 року

Розробники цифрових активів безперестанку намагаються створити ще краще, ще швидше, ще дешевше для користувачів рішення. Тому незважаючи на усі епідемії, війни, кризи і тд. майже кожного дня на різних сайтах криптовалют з'являються нові монети. Тому ми вирішили розповісти, які ж монети вже встигли з'явитися протягом січня 2023 року. Тому нижче и підготували список “Нові криптовалюти 2023”:

  1. OKAGE або Okage Inu - її вартість поки що менша одній тисячній одиниці долара США;
  2. I-STABLE або iStable - вартість цієї валюти вже піднялася до 0,000123$, можливо ця криптовалюти має перспективи;
  3. FLONA або Flona - незважаючи, що ціна поки що менша від OKAGE, курс монети впевнено зростає;
  4. HSE або Hest stake - ціна цієї криптовалюти поки що є однією із найвищих серед нових криптовалют цього року. Її курс дорівнює 0,161$, ставши вдвічі більшим за останню добу;
  5. VELA або Vela Token - криптовалюта за гарною назвою є й стабільно популярною цього року серед інвесторів, корс якої не падає ниже 1 долару США. Сьогодні ціна монети - 1,142$.

Звичайно, ми не перерахували і половини усіх монет, які з'явилися цього року, адже їх досить багато. Проте ці є досить цікавими проектами.




Mirant.Kiev.ua
Категория: Технологии и новинки | Добавил: wufer (10-02-2023)
Просмотров: 767 | Рейтинг: 0.0/0
Коммуникации и связь [90]
Электроника и гаджеты [63]
Технологии и новинки [136]
Беспроводные сети [19]
Онлайн технологии [6]
Исследуйте мир современных технологий с помощью Онлайн технологии: ведущего ресурса, предоставляющего самые актуальные новости, глубокие обзоры и эксклюзивные материалы о последних тенденциях в IT, науке и инновациях. Узнайте о новейших разработках, откройте потенциал диджитализации и оставайтесь на передовой цифрового прогресса с нашими авторитетными экспертами
  • Комментарии
  • Комментарии

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Реклама

Статистика



Сейчас на сайте: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0